Ikonické křeslo Nychair X. Že jste o něm ještě neslyšeli? V zemi vycházejícího slunce to je pojem stejný, možná větší jako pro nás Halabala.
S tím rozdílem, že se vyrábí dodnes a je v něm trochu více funku!

Rok 1970, čajem ovoněné Japonsko se zmítá v rytmu jazz fusion a japonský designér Takeshi Nii přichází s návrhem křesla, které změní dějiny nábytku. Jeho křeslo je symbolem mládí, odlehčenosti a promyšlenosti. Sám návrhář Nii o svém projektu mluvil jako o curry, které chutná prostě každému.

Křeslo Nychair X je smyslnou kombinací kovu, látky a dřeva. Tyto základní materiály jsou plně přiznané a ladně spolu komunikují. Co vás na tomto křesle posadí je jeho pohodlnost. Revoluční je nižší sed, než bývá zvykem u evropských designů. Tato skutečnost však křeslu dovoluje mít i opěrku, ale stále vypadat svěže chic. Kombo s podnožkou je božské a rovná se poležení si v posteli.

Nychair X je i o funkčnosti. Křesla jsou skládací a snadno se přenáší. V případě potřeby úpravy či zvětšení prostoru ve vašem domovu lepší koncept nenajdete. Podnožka navíc může sloužit i jako příhodná odkládací stolička na právě rozečtené magazíny. Pro svojí ladnost dokáže být součástí mnoha interiérů.

I látka na křesle má svůj osobitý původ. Jedná se o bavlněné plátno Kurashiki, které se používá při výrobě lodních plachet a dodnes se tká ve stejnojmenném městě. Kurashiky je taktéž známo pro výrobu nejlepší džínoviny. Houževnatost tedy zajištěna na věky.

Z původního návrhu Takeshiho Nii z roku 1970 nebylo prakticky nic pozměněno – a to platí i o samotném výrobci. Nábytková firma Nychair se sídlem v Tokiu vlastní výhradní právo na návrh, ale i na vlastní výrobu. Nikde jinde nemůže být tento návrh realizován. My jsme křeslo objevili na nábytkové výstavě ve Stockholmu, kde jsme se zástupci firmy Nychair dohodli i prodej u nás na domácí půdě. Yes!

Křesla jsou k prodeji na našem e-shopu.

fotografie: TeakPeak, archiv NyChair
grafika: Jaroslav Exner